Landsholdsudtagelses resultater for Dansk Hyrdehunde Klub

Landsholdsudtagelse til Continental Sheepdog Championship 2011


 Sdr. FeldingFyns hovedeHolstebroNordsjŠllandHolstebro 
Nigel WatkinsRichard MillichapJoel SvenssonMark BanhamL°rdag 11 Juni 2011
LH-udt. fak: 1.0267LH-udt. fak: 1.0707LH-udt. fak: 1.1338LH-udt. fak: 1.1848LH-udt. fak: 1.0941
HandlerHundPointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
Sum
3 bedste
Plac.
Tony OttesenWilli7172.9097103.855056.6985100.718997.37301.941
Erik HolmgaardSally101103.7000.008191.8489105.456267.83300.982
Tony OttesenBob8587.27100107.077483.905261.619199.56293.903
Erik HolmgaardMeg9698.568186.727382.7787103.088087.53289.174
Peter HelÚnBill8789.328995.295360.096374.6493101.75286.365
Finn B. PetersenMegan9597.5400.005258.968195.978390.81284.326
Erik HolmgaardJoe9597.547277.095865.765868.7294102.84277.47max.2
Rikke AndersenTam9496.518085.653135.155868.728390.81272.977
Gunilla SwedjemarkYen6869.8200.0093105.447791.236975.49272.178
Anna ÍstmanOktan9395.487378.165562.366374.649098.47272.119
Conny H°°g MikkelsenWisp7981.116771.738899.777690.056470.02270.9310
Tony OttesenTaff8486.248287.798495.246981.757784.25269.27max.2
Christian HolmBill8789.328793.154146.497386.496773.30268.9611
Gunilla SwedjemarkBill8082.146468.527989.575767.548593.00264.7012
RenÚ SchwartzTag7678.038793.155764.637791.2300.00262.4113
Helga KragGismo8890.358085.654854.426880.576571.12256.5714
Kim SamsonThat'll do Ross7678.038591.017787.303541.476672.21256.3415
Rikke AndersenAkersborg Daff85.587.7800.006270.298094.7900.00252.8616
Annette KofoedMack6263.6600.0095107.716678.205357.99249.5617
Finn B. PetersenBess9799.5900.006472.566273.466166.74245.6118
Finn B. PetersenSue9193.438388.875258.965362.8000.00245.09max.2
Erik HolmgaardPixel4041.077782.444247.627690.056571.12243.60max.2
Finn B. PetersenRoy7273.927479.237787.3000.0000.00240.45max.2
Steen KornumCindie7577.007378.166775.966071.0900.00231.1219
Christian HolmStorfloen's Eddie6970.8400.007888.445868.726571.12230.3920
Annette MelhedeDon4344.1594100.645360.095767.5400.00228.2721
Annette MelhedeRoy98100.624952.465360.095767.5400.00228.2422
Dennis MelhedeDot8183.166670.666371.4300.0000.00225.2523
Peter HelÚnJens00.004447.117079.375767.547177.68224.5824
Helle PoulsenIvanhoe7880.087782.444955.5600.0000.00218.0825
Helle PoulsenJill00.006367.454247.626678.206571.12216.7726
Henrik HjelholtLad6566.7400.004652.157487.685661.27215.6827
Kim SamsonThat'll do Dodo00.006468.526775.965261.616368.93213.4128
Helle PoulsenRoy00.007580.304146.495463.984953.61197.89max.2
Hans J°rgen AndersenAngie5758.526266.382730.6100.006166.74191.6429
Tina PalmJim4546.202324.635562.3600.0000.00133.1830
Per KofoedLinn00.002122.483944.223136.7300.00103.4331
Anna ÍstmanScot00.0000.001618.144654.5000.0072.6432
Marie Louise GlyrskovJock of Feddet00.0000.0000.0000.006065.6565.6533
Conny H°°g MikkelsenJill00.005761.0300.0000.0000.0061.0334
Arne KragBill00.0000.0000.004958.0600.0058.0635
Christina SchwartzCasey00.0000.0000.0000.004852.5252.5236
Helga KragJack00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Lone HansenHope00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Rikke AndersenKvik00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Lone HansenRoy00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Bert MulderSammy00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Lars PetersenCap00.0000.0000.0000.0000.000.00-
max2 = each handler can max qualify 2 dogs
nq = not participating in qualification