Kvalifikations resultater for Dansk Hyrdehunde Klub

Kvalifikation til Continental Sheepdog Championship 2021


 HolstebroRødekroHobro    
Hendrik KienkerDr. Hans-Jürgen WerbkeHenrik Nilsson   
LH-udt. fak: 1.4368LH-udt. fak: 1.2531LH-udt. fak: 1.1338LH-udt. fak:  LH-udt. fak:  LH-udt. fak:  
HandlerHundPointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
SumPlac.
Finn B. PetersenCraig72103.453240.10100113.3800.0000.0000.00216.8271
Finn B. PetersenGael6289.0895119.058292.9700.0000.0000.00212.0182
Erik HolmgaardSiff79113.516176.447888.4400.0000.0000.00201.9413
Annette MelhedeFairy Idyll Flint II4666.0986107.778394.1000.0000.0000.00201.8744
Helle MarcuslundDell70100.576277.696978.2300.0000.0000.00178.8065
Mads LudvigsenJeff4970.405973.9389100.9100.0000.0000.00174.8426
Per KofoedJack5376.155771.438798.6400.0000.0000.00174.7897
Steen KornumSnip5984.774657.647888.4400.0000.0000.00173.2058
Holger SchierningThat'll do Joe00.007492.736775.9600.0000.0000.00168.6969
Marie Louise HolmgaardLad00.007593.986169.1600.0000.0000.00163.14610
Per NielsenTyr6593.394556.396068.0300.0000.0000.00161.41811
Axel KlimpkeJoss3550.295568.928191.8400.0000.0000.00160.75912
Holger SchierningTika4868.9700.007888.4400.0000.0000.00157.40113
Helle MarcuslundWilly4767.536986.4700.0000.0000.0000.00153.99514
Sven SeibergTess00.005467.677686.1700.0000.0000.00153.83715
Axel KlimpkeWim4767.533442.616877.1000.0000.0000.00144.62616
Sven SeibergCap3144.545872.684955.5600.0000.0000.00128.23717
Holger SchierningFly3043.103240.106270.2900.0000.0000.00113.39818
Per KofoedKipp3753.1600.005258.9600.0000.0000.00112.11819
Leo ThorsagerNardo2840.2300.004449.8900.0000.0000.0090.11720
Lis Lykke GregersenIt's Just Me5883.3300.0000.0000.0000.0000.0083.33321
Steen KornumBell5477.5900.0000.0000.0000.0000.0077.58622
Stina Aarup HansenShae00.0000.006573.7000.0000.0000.0073.69623
Lars JørgensenMick00.0000.006371.4300.0000.0000.0071.42924
Steen KornumMolly4361.7800.0000.0000.0000.0000.0061.78225
Lone HansenCap00.004860.1500.0000.0000.0000.0060.15026
Stina Aarup HansenR2D200.004758.9000.0000.0000.0000.0058.89727
Annette MelhedeFoxy Lady (Jill)00.0000.004652.1500.0000.0000.0052.15428
Per NielsenStorfloen's Cava00.004151.3800.0000.0000.0000.0051.37829
Lone HansenBill00.003746.3700.0000.0000.0000.0046.36630
Eva HenriksenSpike00.002936.3400.0000.0000.0000.0036.34131
Per KofoedMilo00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Axel KlimpkeAart00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Finn B. PetersenKate00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Annette BergmannLuca00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Marie Louise HolmgaardBillie00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Charlotte SeibergSally00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
Per KofoedMegan00.0000.0000.0000.0000.0000.000.000-
max3 = each handler can max qualify 3 dogs
nq = not participating in qualification