Landsholdsudtagelses resultater for Dansk Hyrdehunde Klub

Landsholdsudtagelse til Continental Sheepdog Championship 2010


 Hersted°sterR°m°Fyns HovedSdr. FeldingHolstebro 
Michael LongtonKees KromhoutAllan CommonFrauke SpenglerJo Agnar Hansen
LH-udt. fak: 1.2987LH-udt. fak: 1.1236LH-udt. fak: 1.0309LH-udt. fak: 1.0823LH-udt. fak: 1.1161
HandlerHundPointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
Sum
3 bedste
Plac.
Erik HolmgaardJoe7496.1089100.00104107.2295102.8190100.45310.481
Finn B. PetersenRoy6888.31103115.739698.977783.338594.87309.572
Tony OttesenBob6685.718089.899698.977884.4298109.38298.233
Peter HelÚnVicke84109.098696.638385.575862.777988.17293.894
Erik HolmgaardSally3342.868393.268385.5793100.658999.33293.245
Peter HelÚnBill78101.3000.005859.798794.167785.94281.396
Tony OttesenWilli00.0000.0098101.037682.258695.98279.267
Finn B. PetersenSue5064.947887.648789.698996.327887.05273.658
Henrik HjelholtLad00.008494.3800.009299.576572.54266.499
Erik HolmgaardPixel00.007382.0200.008490.917988.17261.10max.2
Annette MelhedeRoy77100.0000.0000.008288.746269.20257.9410
Finn B. PetersenBess6787.017179.788587.6300.006875.89254.42max.2
Helle PoulsenRoy00.007179.7800.008794.166875.89249.8211
Anna ÍstmanOktan6584.426269.6600.007884.427280.36249.1912
Steen KornumCindie6077.924449.447779.388187.665359.15244.9713
Christian HolmBill6584.425865.179092.786166.025662.50243.2214
Nicholai Wiig HansenJock6685.717786.5200.006368.1800.00240.4115
RenÚ SchwartzTag00.0000.007880.418693.075965.85239.3316
Gunilla SwedjemarkBill6077.927382.027577.3200.0000.00237.2617
Christian HolmStorfloen's Eddie7293.513842.7000.0093100.6500.00236.8518
Annette MelhedeDon00.006977.535960.826974.687482.59234.7919
Helga KragGismo00.007786.5200.007075.766370.31232.5920
Annette KofoedMack00.006876.4000.007379.006673.66229.0721
Kim SamsonThat'll do Ross00.0000.005960.827379.007988.17228.0022
Lone HansenFindus4862.346674.167476.297176.8400.00227.2923
Helle PoulsenIvanhoe00.004550.568991.757783.3300.00225.6524
Hans J°rgen AndersenAngie00.007584.277476.295660.6100.00221.1625
Rikke AndersenAkersborg Daff00.0000.009193.814043.297280.36217.4626
Gunilla SwedjemarkYen00.006573.037779.386064.9400.00217.3527
Tina PalmJim3748.055258.437678.356671.435864.73214.5128
Helle PoulsenJill00.0000.005758.767480.096471.43210.28max.2
Dennis MelhedeDot00.0000.007173.2000.004044.64117.8429
Henrik HjelholtSweep00.004955.065859.7900.0000.00114.8530
Arne KragBill00.006471.9100.0000.003741.29113.2031
Rikke AndersenDon00.003235.9600.006570.3500.00106.3032
Tony OttesenChica6787.0100.0000.0000.0000.0087.01max.2
Hanne RudbeckJoey00.0000.0000.007884.4200.0084.4233
Erik HolmgaardLynn00.0000.007880.4100.0000.0080.41max.2
Conny H°°g MikkelsenJill4558.4400.0000.0000.0000.0058.4434
Sven-Erik PedersenAndi3241.5600.0000.0000.0000.0041.5635
Conny H°°g MikkelsenWisp00.0000.0000.0000.0000.000.00-
Rikke JensenBailey00.0000.0000.0000.0000.000.00-
John KarstensenJessie00.0000.0000.0000.0000.000.00-
max2 = each handler can max qualify 2 dogs
nq = not participating in qualification