Kvalifikations resultater for Dansk Hyrdehunde Klub

Kvalifikation til Continental Sheepdog Championship 2016


 HesselagerSdr. FeldingHolstebroSundsHolstebro 
Gwynn LightfootFrank ClearyJohn GriffithAlistair LyttleMark Elliot
LH-udt. fak: 1.0638LH-udt. fak: 0.9524LH-udt. fak: 1.1765LH-udt. fak: 1.2658LH-udt. fak: 0.8333
HandlerHundPointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
Sum
3 bedste
Plac.
Erik HolmgaardShep9398.9410297.1400.007189.876856.67285.9521
Peter HelÚnMac7377.668984.766981.1879100.00120100.00284.7622
Erik HolmgaardRoy94100.00105100.0000.006481.0100.00281.0133
Annette KofoedConquistador00.009085.7185100.006683.548470.00269.2594
Rikke AndersenTam8691.499186.6700.006886.088671.67264.2325
Leo ThorsagerSamie5154.269893.333541.186582.2810385.83261.4456
Lone HansenHope94100.009287.6200.0000.008873.33260.9527
Finn B. PetersenCraig6063.839085.717183.536886.0810385.83257.6248
Helle MarcuslundBen5053.199489.526677.657088.616755.83255.7789
Per KofoedLinn8590.438379.057183.534860.769075.00253.00310
Hans J°rgen AndersenCap7478.7210095.245665.884253.1600.00239.84411
Hans J°rgen AndersenLiz6973.409590.486374.125265.824940.83237.99812
Winnie H-SchwartzTYH Pepsi7984.048782.865463.535367.098268.33235.23313
Rikke AndersenTaff7984.046360.007487.064962.0300.00233.12714
Marie Louise HolmgaardBillie4547.8710196.1900.004556.969075.00228.15315
Tina PalmKarla5154.269994.295969.4100.007461.67225.36416
Kim SamsonThat'll do Dodo9095.7400.005665.884455.707260.00221.62717
Steen KornumSnip7074.478782.8600.004050.6300.00207.95818
Finn B. PetersenBess00.008379.054350.5900.009377.50207.13619
Marie Louise HolmgaardFloss5053.198782.865868.2400.0000.00204.28420
Axel KlimpkeMoss7478.7200.004654.124354.434940.83187.27121
Sven SeibergTess00.006864.764957.654962.0300.00184.43422
Gunilla SwedjemarkBill00.007672.385969.413341.7700.00183.56523
Holger SchierningThat'll do Joe00.007672.385058.823645.576050.00181.20424
Kim SamsonThat'll do Ross7478.7200.003642.3500.006251.67172.74325
Steen KornumMolly5558.518379.0500.0000.004134.17171.72526
Finn B. PetersenMegan00.009691.436778.8200.0000.00170.252max.2
Christian HolmBill7680.859388.5700.0000.0000.00169.42227
Per NielsenQueen00.007268.574249.4100.006050.00167.98328
Henrik HjelholtNan8085.118480.0000.0000.0000.00165.10629
Axel KlimpkeDon00.008782.863743.532734.1800.00160.56430
Gunilla SwedjemarkYess3132.986965.711821.184860.763831.67159.45331
Peter HelÚnSashia00.0000.005362.3500.0010990.83153.18632
Tina PalmKim00.0000.004755.294050.635445.00150.92733
Per NielsenNanna8590.436057.1400.0000.0000.00147.56834
Mads LudvigsenJeff00.008782.864755.2900.0000.00138.15135
Holger SchierningTika00.009489.5200.003848.1000.00137.62536
Mads LudvigsenGlen6367.0200.006070.5900.0000.00137.61037
Helle MarcuslundEllie00.0000.004249.4100.006453.33102.74538
Sven SeibergKelliegňrdens Star00.005754.2900.002531.6500.0085.93139
Anna ÍstmanOktan00.008379.0500.0000.0000.0079.04840
Marie Louise HolmgaardJoe00.0000.005564.7100.0000.0064.706max.2
Axel KlimpkeRope00.0000.004957.6500.0000.0057.647max.2
Annette BergmannNell00.005350.4800.0000.0000.0050.47641
Annette BergmannLynn1212.773937.1400.0000.0000.0049.90942
Jette Friis-JensenGlenalla Jessie4244.6800.0000.0000.0000.0044.68143
John KarstensenFrida00.0000.001112.942430.3800.0043.32144
Christian HolmJoe00.003836.1900.0000.0000.0036.19045
Helle MarcuslundMac00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Bert MulderSammy00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Helle MarcuslundBecca00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Lis Lykke GregersenIt's just Me00.0000.0000.0000.0000.000.000-
max2 = each handler can max qualify 2 dogs
nq = not participating in qualification