Kvalifikations resultater for Dansk Hyrdehunde Klub

Kvalifikation til Continental Sheepdog Championship 2017


 RandersFeddetGudbjergSdr. FeldingHolstebro 
Peter BengtssonPaul TurnbullSerge van der ZweepJames McGeeMark Elliot
LH-udt. fak: 1.0989LH-udt. fak: 1.2195LH-udt. fak: 1.0870LH-udt. fak: 1.0309LH-udt. fak: 1.2658
HandlerHundPointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
PointLH-udt.
point
Sum
3 bedste
Plac.
Peter HelÚnMac91100.0082100.007177.178385.5779100.00300.0001
Erik HolmgaardShep8694.5182100.009097.839294.8500.00292.6712
Erik HolmgaardRoy5358.247895.128693.489698.9700.00287.5693
Marie Louise HolmgaardBillie8391.2182100.007379.359395.885063.29287.0854
Finn B. PetersenCraig7986.8182100.009097.8300.006278.48284.6395
Finn B. PetersenBess8997.808198.787480.437981.442025.32278.0266
Lone HansenHope3336.267085.375660.8797100.007291.14276.5057
Helle MarcuslundBen7481.326478.058996.748789.694455.70267.7498
Per KofoedLinn00.006579.2700.007981.447797.47258.1809
Annette KofoedConquistador00.006781.717480.4300.007291.14253.28110
Mads LudvigsenGlen7481.3200.008491.307476.2900.00248.91211
Mads LudvigsenJeff8189.016984.156065.227375.261012.66248.41512
Steen KornumSnip00.0000.0092100.008486.604455.70242.29413
Holger SchierningThat'll do Joe7178.026579.274953.268183.513544.30240.79514
Finn B. PetersenMegan6268.136174.398188.047072.1600.00234.599max.2
Winnie H-SchwartzTYH Pepsi7784.625465.857379.3500.0000.00229.81715
Helle MarcuslundEllie7279.126275.616873.9100.0000.00228.64416
Peter HelÚnJac6975.826174.397076.096870.105974.68226.59517
Per NielsenNanna7481.325263.417480.4300.001620.25225.16818
Lis Lykke GregersenIt's Just Me5459.346073.174953.267173.205974.68221.05019
Per NielsenQueen6369.236073.1700.007173.201518.99215.59720
Erik HolmgaardFloss5964.844959.767076.0900.0000.00200.678max.2
Axel KlimpkeMoss5156.045668.2900.006870.1000.00194.44021
Steen KornumMolly6268.1300.0000.005051.555164.56184.23522
Marie Louise HolmgaardJoe2527.477490.2400.005758.7600.00176.47923
Leo ThorsagerSamie3134.076376.8300.005758.7600.00169.65824
Sven SeibergTess00.005769.5100.007577.3200.00146.83225
Gunilla SwedjemarkYess4145.054453.6600.004647.4200.00146.13626
Kim SamsonThat'll do Dodo5358.246376.8300.0000.0000.00135.07127
Tina PalmKim5459.344656.1000.0000.0000.00115.43828
Leo ThorsagerMessi00.004757.324447.8300.0000.00105.14329
Marie Louise HolmgaardGlen00.0000.0000.004849.483645.5795.054max.2
Bert MulderSammy00.002328.054953.2600.0000.0081.31030
Tina PalmKarla00.006478.0500.0000.0000.0078.04931
Hans J°rgen AndersenCap5661.5400.0000.0000.0000.0061.53832
Erik HolmgaardDave00.0000.0000.005657.7300.0057.732max.2
Peter HelÚnSashia4650.5500.0000.0000.0000.0050.549max.2
Lone HansenCap00.0000.0000.0000.003848.1048.10133
Annette BergmannNell4145.0500.0000.0000.0000.0045.05534
John KarstensenFrida00.0000.003032.6100.0000.0032.60935
Annette MelhedeFoxy Lady00.0000.00450.0000.002025.3225.31636
Annette BergmannPippin1415.3800.0000.0000.0000.0015.38537
Per KofoedJack00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Axel KlimpkeWim00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Sven SeibergKeen00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Erik HolmgaardSiff00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Hans J°rgen AndersenLiz00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Helle MarcuslundBecca00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Gunilla SwedjemarkBill00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Rikke AndersenTaff00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Eva HenriksenSpike630.0000.00310.0000.0000.000.000-
Axel KlimpkeRope00.0000.0000.0000.0000.000.000-
Rikke AndersenTam00.0000.0000.0000.0000.000.000-
max2 = each handler can max qualify 2 dogs
nq = not participating in qualification