KonkurrenceKvalifikations sæson
Kvalifikations beregning til CSC 2018Kvalifikations beregning til CSC 2018
Kvalifikations beregning til CSC 2017Kvalifikations beregning til CSC 2017
Kvalifikations beregning til CSC 2016Kvalifikations beregning til CSC 2016
Kvalifikations beregning til CSC 2015Kvalifikations beregning til CSC 2015
Kvalifikations beregning til CSC 2014Kvalifikations beregning til CSC 2014
Kvalifikations beregning til WT 2014Kvalifikations beregning til World Trial 2014
Kvalifikations beregning til CSC 2013Kvalifikations beregning til CSC 2013
Kvalifikations beregning til CSC 2011Kvalifikations beregning til CSC 2011
Kvalifikations beregning til WT 2011Kvalifikations beregning til World Trial 2011
Kvalifikations beregning til CSC 2010Kvalifikations beregning til CSC 2010


KonkurrenceDato
Nordic Nursery 20174-5 November 2017
Hanstholm Konkurrence (DK)Saturday 28. Oktober 2017
Orø Water Border Trial (DK)Sunday 22. Oktober 2017
Orø Water Border Trial (DK)Saturday 21. Oktober 2017
Danish Nursery 2017 (DK)Sunday 15. Oktober 2017
3. kvalifikation til CSC 2018 (DK)Saturday 14. Oktober
2. kvalifikation til CSC 2018Saturday 30. September 2017
Landskonkurrencen 201723-24 september 2017
Sødover Summer trialSøndag 23 Juli 2017
Sødover summer22 Juli 2017
1. kvalifikation til CSC 2018Saturday 3. June 2017
Orø Water Border Challenge (DK)Friday 14. April 2017
Danish National (DK)Sunday 12. Marts 2017
5. kvalifikation til CSC 2017Saturday 11. Marts 2017
Kornum Trial (DK)Sunday 05. Marts 2017
Kornum Trial (DK)Saturday 04. Marts 2017
4. kvalifikation til CSC 2017Saturday 25. Februar 2017
Sødover Konkurrence (DK)Sunday 15. Januar 2017
Nytårs Konkurrence (DK)Saturday 14. Januar 2017
Sødover Konkurrence (DK)Saturday 14. Januar 2017
Hanstholm Konkurrence (DK)Sunday 27. November 2016
Danish Nursery 2016 (DK)Sunday 23. Oktober 2016
3. kvalifikation til CSC 2017Saturday 22. Oktober 2016
Orø Water Border Trial (DK)Sunday 16. Oktober 2016
Double gather Feddet (DK)Sunday 9. Oktober 2016
2. kvalifikation til CSC 20178 Oktober 2016
Danish National 2016 (DK)Sunday 11. September 2016
1. kvalifikation til CSC 2017Saturday 10. September 2016
Landskonkurrencen 201614-15 Aug 2016
Hjerl Hede Konkurrence (DK)Saturday 30. July 2016
Hjerl Hede Konkurrence (DK)Sunday 12. June 2016
5. Kvalifikation til CSC 2016Saturday 11. June 2016
Orø Trial (DK)Sunday 29. May 2016
Orø Trial (DK)Saturday 28. May 2016
4. Kvalifikation til CSC 201624. Marts 2016
Sunds trial25. Marts 2016
3. kvalifikation til CSC 2016Saturday 12. March 2016
Havndal Drop In (DK)31. Januar 2016
Nytårskonkurrence (DK)Sunday 17. Jan. 2016
Nytårskonkurrence (DK)Saturday 16. Jan. 2016
Holstebro Konkurrence (DK)Saturday 19. Dec. 2015
Jægerspris konkurrence (DK)Saturday 31. Oct. 2015
Fårup konkurrence25. oktober 2015
2. kvalifikation til CSC 2016Saturday 24. Oct. 2015
Orø Water Border Trial18 Oktober 2015
Danish National 2015 (DK)Sunday 11. Oct. 2015
1. kvalifikation til CSC 2016Saturday 10. Oct. 2015
Hanstholm Konkurrence (DK)Saturday 26. Sep. 2015
Landskonkurrencen 2015 (DK)Saturday 12. Sep. 2015
Drop-in Skamlingsbakken (DK)Sunday 23. Aug. 2015
Gudme konkurrence (DK)Saturday 5. July
5. kvalifikation til CSC 2015 (DK)Saturday 13. June
Konkurrence i klasse 1, 2 og 3 (DK)Sunday 29. Mar. 2015
4. kvalifikation til CSC 2015 (DK)Saturday 28. Mar. 2015
Nytårs Trial (DK)Sunday 22. Feb. 2015
Nytårs Trial (DK)Saturday 21. Feb. 2015
Sødover konkurrence (DK)24+25. Jan. 2015
Juletrial (DK)Søndag 30 november 2014
Konkurrence i klasse 1, 2 og 326 Oktober 2014
3. kvalifikation til CSC 201525. Oktober 2014
Gudme Konkurrence i klasse 1 og 2 (DK)Sunday 19. Oct. 2014
Konkurrence i klasse 1, 2 og 3 (DK)Saturday 18. Oct. 2014
2. kvalifikation til CSC 2015Saturday 11. Oct. 2014
Tikøb5. oktober 2014
Danish National 201428. September 2014
1. kvalifikation til CSC 2015Saturday 27. September 2014
Landskonkurrencen 201420-21 September 2014
Continental Sheepdog ChampionshipSunday 24. Aug 2014
Continental Sheepdog ChampionshipSaturday 23. Aug 2014
Continental Sheepdog ChampionshipFriday 22. Aug. 2014
Continental Sheepdog Championship (Young handlers)22-24 Aug. 2014
Sødover Kl.3 dobbelt sommerkonkurrence19-20 Juli 2014
5. kvalifikation til CSC 2014Lørdag 7 June 2014
Carlsberg Hede19 April 2014
4. kvalifikation til CSC 2014Lørdag 15. marts 2014
Sødover trial11. Januar 2014
Nytårs konkurrence Kl. 329. December 2013
Nytårs konkurrence Kl. 1 & 228. December 2013
3. kvalifikation til CSC 2014Lørdag 19. oktober 2013
2. kvalifikation til CSC 2014Lørdag 5. oktober 2013
1. kvalifikation til CSC 2014Lørdag d. 21. September 2013
5. Kvalifikation til CSC 2013Lørdag 15. Juni 2013
4. Kvalifikation til CSC 201324. March 2013
3. Kvalifikation til CSC 2013Lørdag 20. Okt. 2012
2. Kvalifikation til CSC 201329. September 2012
1. Kvalifikation til CSC 20132. September 2012
3. Kvalifikation til CSC 201225. Februar 2012
Fastelavns konkurrencenLørdag 11. Februar 2012
Nytårs konkurrencenLørdag 14. Januar 2012
Nordic Nursery Finals 2011 (DK)10-11. november 2011
Opvarming til Nordic Nursery9 november 2011
Opvarming til Nordic Nursery8 November 2011
Dobbelthentnings konkurrence30 Oktober 2011
Danish National 201116. oktober 2011
2. Landsholdsudtagelseskonkurrence15 oktober 2011
1. LHU til 20122 Oktober 2011
Landskonkurrence 2011 (DK)24-25. September 2011
HesselSøndag 4. september 2011
Langelinie konkurrence (DK)13. og 14. august 2011
Glenstrup trials kl.1, 2 og 330-31 Juli 2011